Večer světel 2017

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2017

Večer světelSvátek Večer světel, vycházející ze stínadelské trilogie Jaroslava Foglara, si příznivci tohoto autora a jeho díla na mnoha místech naší země připomínají vždy 17. 12., tedy v den, kdy vyšel (v roce 1938) na stránkách Mladého hlasatele první kreslený příběh Rychlých šípů. 
Tradiční Večer světel v Praze se uskuteční v obvyklém čase a na obvyklém místě:
Sraz 17. 12. 2017 v 17.00 – prostor u postranního vchodu kostela sv. Haštala na Haštalském náměstí v Praze 1 (naproti Anežské ulici). 
Nezapomeňte svíčku, lampion či lucernu!
Účastníci předchozích Večerů světel – nezapomeňte si vzít s sebou rovněž tak průběžný trvalý pamětní list VS vydaný v roce 2004 s minulými razítky k dalšímu orazítkování.
K dispozici bude samozřejmě i letos stálé razítko VS, takže kroniky, zápisníky či deníky s sebou.
Po skončení  Večera světel bude i vyhodnocení tradiční pátrací hry Hledáme Rychlé šípy.

Kdo nemůže přijít na Večer světel – ani na jiném místě naší země – může se jej zúčastnit tak, že 17. 12. mezi 17. – 21. hodinou dá za okno svíčku, lampion, lucernu či jiné světlo a k tomu může vystavit například i tradiční pochodující postavy Rychlých šípů s Bublinou. 

Večer světel 2016

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2016
Večer světel 2016

Večer světel 2016

Svátek Večer světel, vycházející ze stínadelské trilogie Jaroslava Foglara, si příznivci tohoto autora a jeho díla na mnoha místech naší země připomínají vždy 17. 12., tedy v den, kdy vyšel (v roce 1938) na stránkách Mladého hlasatele první kreslený příběh Rychlých šípů.
Tradiční Večer světel v Praze se uskuteční v obvyklém čase a na obvyklém místě:
Sraz 17. 12. 2016 v 17.00 – prostor u postranního vchodu kostela sv. Haštala na Haštalském náměstí v Praze 1 (naproti Anežské ulici).
Nezapomeňte svíčku, lampion či lucernu!
Účastníci předchozích Večerů světel – nezapomeňte si vzít s sebou rovněž tak průběžný trvalý pamětní list VS vydaný v roce 2004 s minulými razítky k dalšímu orazítkování.
K dispozici bude samozřejmě i letos stálé razítko VS, takže kroniky, zápisníky či deníky s sebou.
Po skončení pražského Večera světel bude i vyhodnocení tradiční pátrací hry Hledáme Rychlé šípy (již 16. ročníku), tentokrát s objevením psa Bubliny.

Kdo nemůže přijít na Večer světel – ani na jiném místě naší země – může se jej zúčastnit tak, že 17. 12. mezi 17.-21. hodinou dá za okno svíčku, lampion, lucernu či jiné světlo a k tomu může vystavit například i tradiční pochodující postavy Rychlých šípů s Bublinou.

Večer světel 2013

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2013

v Praze se koná tradičně 17. prosince 2013 od 17 hod. u postranního vchodu kostela sv. Haštala. Svíčku nebo lampion s sebou.

Večer světel 2011

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2011

Tradiční Večer světel se v Praze koná 17. 12. 2011 v 17 hodin u postranního vchodu kostela sv. Haštala na Starém městě (naproti vstupu do Anežského kláštera). Svíčku nebo lampion s sebou.

Večer světel 2010 byl ve znamení dětské radosti, lampionů a tajemného vontského vzkazu

Posted by: Krizmen in Večer světel, Z Bohouška Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2010 byl ve znamení dětské radosti, lampionů a tajemného vontského vzkazu

Letošní mrazivý podvečer 17. prosince příliš nelákal k romantickým procházkám v zasněžených staroměstských uličkách. Přesto se na Haštalském plácku v Praze objevilo téměř sto zájemců o život a dílo Jaroslava Foglara a o dění ve Stínadlech. Většinu přitom tvořily děti se svíčkami a lampiony, kterých se tentokrát sešlo nebývale mnoho. Nebýt pouličních lamp, náměstí by jistě ještě více rozzářily.
Krátce po 17. hodině přivítal za organizátory z pražské pobočky SPJF Krizmen, který krátce informoval o dvacetileté historiiVečera světel a připomenul výročí úmrtí Jaroslava Foglara a dr. Jana Fischera v roce 2011. Pak předal slovo Menhartovi, jehož úkolem bylo zhodnocení pátrací hry Hledáme Rychlé šípy. Při letošním jubilejním ročníku byly Rychlé šípy “ukryty” skutečně důstojně, totiž na zadním balkónu Staroměstské radnice (naproti kostelu sv. Mikuláše) na Staroměstském náměstí. Ocenění byli všichni úspěšní účastníci knihou Jaroslava Foglara z nakladatelství Olympia, dárkem Orinu, a propagačními materiály SPJF (nepřítomní je obdrží poštou). Nashville při té příležitosti v kravatě a obleku složil píseň, kterou zazpíval i s vlastním kytarovým doprovodem. Dále zazněla tradiční píseň – Rychlé šípy.
Do vyhlašování výsledků vstoupila maskovaná skupina vontů, která po jednom z organizátorů hodila vzkaz ukrytý se stylizované schránce podobné ježku v kleci. Ve vzkazu bylo psáno (volně reprodukováno), že slavná doba vontů se vrátí do doby než vykvete první žlutý kvítek.
V dalším programu zazněly informace o prodloužení soutěže “Kde jsou vaše Stínadla”, Nashville coby zástupce celostátního vedení SPJF předal ocenění při příležitosti 20. výročí SPJF Bestovi a Krizmenovi, a Best poodhalil další ze stínadelských tajemství.
Večer světelTradiční rituál zapalování svící byl letos omezen tím, že bylo přítomno mnoho již rozsvícených lampionů a i řada účastníků si svoji svíčku v průběhu mrazivého podvečera zapálila. Jinak tradice velí, že se svíčky zapalují jako symbol jednoty od jedné hlavní svíce. Pak byly vyřknuty formule vontské rady a následně účastníci Večera světel jednotlivě umístili svíčky tam, kam jim je to v uličkách nejbližší. Zbyl i čas na rozdávání pamětních lístečků, razítkování, výměnu informací. Protože se ale čas rychle naplnil a mráz přituhoval, ti nejotrlejší ještě zamířili na Staroměstské náměstí za Rychlými šípy a ostatní za teplem svého domova.

Večer světel 2010

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2010

Večer světelDvaasedmdesáté výročí prvního vydání kresleného příběhu Rychlých šípů a dvaadvacáté výročí od vzniku novodobé tradice Večera světel (v roce 1988 na podporu vysílání seriálu Záhada hlavolamu), jakož i události spojené s hnutím v uličkách v minulých letech si připomeneme nedaleko ulice Ve Stínadlech u zadního vchodu kostela sv. Haštala (naproti vchodu do Anežského kláštera) – tradičně 17. prosince 2010 v 17 hod. Svíčku, lampion a dobrou náladu s sebou!

Večer světel 2009

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2009

Večer světelZvoní Dunivá Kateřina, probíháš průchodem, obruč cinká po kočičích hlavách, na klopách kolemjdoucích se objevují žluté špendlíky a na stínadelské uličky se snáší sněhové vločky. Blíží se Vánoce a v této hektické době nastává chvíle se zastavit a připomenout si, že uplynulo nejen dvacet let od obnovené premiéry seriálu Záhada hlavolamu a 71 let od vydání prvního kresleného příběhu Jaroslava Foglara a Jana Fischera – Rychlých šípů. Čas klubovního, foglarovského Večera světel.
Read the rest of this entry »

Večer světel ve znamení Rychlých šípů

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel ve znamení Rychlých šípů

Více než padesátka zájemců se sešla při tradičním Večeru světel 17. prosince 2008. Hlavní letos byla připomínka výročí slavného klubu Rychlé šípy, ale dostalo se i na starodávná stínadelská tajemství a vontské rituály.

Současně zde vyvrcholila soutěž Hledáme Rychlé šípy. Hledači to měli tentokrát poměrně jednoduché, když začali hledat tam, kde to všechno začalo. Sledovali tentokrát ruch v Haštalské čtvrti na balkónu Technické správy komunikací v Řásnovce. Podle slov každoročního organizátora soutěže Menharta odsud shlíželi až do 10. ledna 2009.
Read the rest of this entry »

Klubovní Večer světel 2008

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Klubovní Večer světel 2008

Večer světelOpět se sejdou všichni příznivci pražských uliček a díla Jaroslava Foglara. V tradičním čase na tradičním místě – 17. prosince 2008 v 17 hodin u postranního vchodu kostela sv. Haštala na Františku. Svíčku s sebou. Letošní Večer bude o to slavnostnější, protože si připomeneme nejen 70. výročí Rychlých šípů, ale také 20. výročí obnovení tradice Večera světel. Přesně před dvaceti lety vyzval foglarovec Ivan Vápenka v rámci svých aktivit Přátel žlutého kvítku k zapálení svíčky nebo rozsvícení lampionu na podporu vysílání zakázaného a bezmála dvacet let v trezoru uloženého televizního seriálu Záhada hlavolamu z roku 1969.

Večer světel 2007

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2007

Večer světelVečer světel17. prosince 2007 se uskuteční tradiční Večer světel – setkání přátel foglarovského světa v den vydání prvního příběhu Rychlých šípů (1938). U postranního vchodu kostela sv. Haštala (při vstupu do Anežské ulice) Praha 1. SRAZ v 17 hod. Svíčku případně ještě lampion se svíčkou s sebou.

Zastavte se v předvánočním shonu a zavzpomínejte s námi na Jaroslava Foglara a jeho stínadelské příběhy nejen v Praze ale i na dalších místech republiky 17. prosince v 17 hod. Uspořádejte Večer světel! Napište prosím do komentáře k tomuto článku kdy a kde máte sraz a co bude na programu.
Read the rest of this entry »

Večer světel 2006

Posted by: Krizmen in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2006

Večer světelSvátek Večer světel, vycházející ze stínadelské trilogie Jaroslava Foglara, si příznivci tohoto autora a jeho díla na mnoha místech naší země připomínají vždy 17. 12., tedy v den, kdy vyšel (v roce 1938) na stránkách
Mladého hlasatele první kreslený příběh Rychlých šípů. Tradiční Večer světel v Praze se uskuteční v obvyklém čase a na obvyklém místě:

Sraz 17. 12. 2006 v 17.00 (konec akce přibližně 18.30) – prostor u postranního vchodu kostela sv. Haštala na Haštalském náměstí (naproti Anežské ulici).
Nezapomeňte – svíčku či lampion!
Read the rest of this entry »

Večer světel 2005

Posted by: Krizmen in ostatní, Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel 2005

Ulčovka – Večer světelUlčovka – Večer světel Tradiční stínadelský svátek Večer světel slavíme v Praze jako vždy 17. prosince 2005 od 17 hodin u postranního vchodu kostela sv. Haštala (u Anežské ulice). Svíčku s sebou.

Večer světel v Lišově u Českých Budějovic

Posted by: STÍNADLA.cz in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel v Lišově u Českých Budějovic

Dnes k nam dorazila zprava, že v Lišově u Českých Budějovic bude probíhat Večer světel 17. 12. 2004 od 17 hodin.

Třebíčský Večer světel

Posted by: Občanské sdružení KADET in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Třebíčský Večer světel

Tradiční vzpomínkový večer na Jaroslava Foglara – Jestřába se tentokrát koná v tradiční termín Stínadelského večera světel. Jestli vám není lhostejná budoucnost dnešní mládeže, přijďte zapálit svíčku. Přivítají vás Vontové a Rychlé šípy. Kromě toho vás čekají také hry a soutěže… Místo: Schodiště před kinem Pasáž v 18:30. Organizátor: Občanské sdružení KADET.

Večer světel v Šumperku

Posted by: Strejda Vláček in Večer světel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Večer světel v Šumperku

Večeru světel v Šumperku – sobota 18. 12. Přesnejší informace na oddílových stránkách oddílu T.O.Kamaradi – www.tokamaradi.cz.