Panoramatické foto – S Rychlými šípy do Stínadel – 2003

Posted by: STÍNADLA.cz in akce, Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Panoramatické foto – S Rychlými šípy do Stínadel – 2003

Rychlé šípy 2003 – stínadelská sada fotografií Trojanových

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rychlé šípy 2003 – stínadelská sada fotografií Trojanových

Soutěž “Kde jsou vaše Stínadla?” pořádalo Sdružení přátel Jaroslava Foglara v roce 2003. Stínadelská sada fotografií Trojanových byla vystavena na výstavě S RYCHLÝMI ŠÍPY DO STÍNADEL v pražském Muzeu dětské kresby.
Read the rest of this entry »

Kde jsou vaše Stínadla?

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla?, média Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kde jsou vaše Stínadla?

Soutěž Kde jsou vaše Stínadla? končí 31. 3. 2011

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla? Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soutěž Kde jsou vaše Stínadla? končí 31. 3. 2011

Stínadelské zakoutíFotografická, kresebná, výtvarná a literární soutěž Kde jsou vaše Stínadla? je prodloužena.
Uzávěrka byla nově stanovena na 31. 3. 2011.

Pravidla a podrobnosti k soutěži naleznete v článku http://www.bohousek.cz/clanek-2010090004-soutez-kde-jsou-vase-stinadla-2010.html.

Soutěž Kde jsou vaše Stínadla? – 2010

Posted by: Bohoušek in Kde jsou vaše Stínadla? Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Soutěž Kde jsou vaše Stínadla? – 2010

„Stínadla! Tajuplná, nebezpečná čtvrť propletená křivolakými uličkami s nesčetnými schůdky a zábradlíčky, uličkami škrábajícími se vzhůru do kopců a zase řítícími se jako do hlubiny, plná průchodů s nezbádanými tajemnými zákoutími i záhadnými dvorečky za zdmi domů.
(Jaroslav Foglar: Stínadla se bouří)

Stínadla! Kolik kluků a děvčat už se je vydalo hledat! Čtvrť, která celá desetiletí nedopřeje zvídavým duším trochu klidu.
Snad pro někoho poslední stránkou, posledním řádkem knihy příběh končí, pro neklidné duše však cosi začíná… Jedinečné a neopakovatelné období vlastního hledání, kdy se bezděčně stávají účastníky vlastního dobrodružství, a přidávají tak další kapitoly stínadelské historie.

Patříš-li i ty mezi takové zvídavé, je ti určena soutěž vyhlášená Pražskou pobočkou Sdružení přátel Jaroslava Foglara u příležitosti 70. výročí vydání prvního pokračování legendárního příběhu Rychlých šípů ve Stínadlech od Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu
v týdeníku Mladý hlasatel 30. 8. 1940:
Kde jsou vaše Stínadla?

Read the rest of this entry »

Snadná hádanka

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla? Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Snadná hádanka

Přinášíme básničku Zdeňka Matouška z Prahy, která v literární kategorii soutěžících starších 15 let v soutěži Kde jsou vaše Stínadla byla ohodnocena 3. místem:

Zdeněk Matoušek
Snadná hádanka

Rychlé šípy – chlapci smělí,
dobrodružství prožít chtěli,
špendlíky si žluté vzali,
do Stínadel pospíchali.
Read the rest of this entry »

Hlas večera informuje nejen o výstavě

Posted by: Krizmen in Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hlas večera informuje nejen o výstavě

Na výstavě S RYCHLÝMI ŠÍPY DO STÍNADEL, která probíhá v Muzeu dětské kresby až do 9. listopadu 2003, lze zakoupit za 5,- Kč výstavní zpravodaj HLAS VEČERA. Najdete v něm aktuální informace k výstavě a doprovodným akcím, rovněž nechybí program celého bloku Rychlé šípy nestárnou připraveného členy pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara při příležitosti 65. výročí vydání prvního kresleného příběhu s Rychlými šípy na stránkách Mladého hlasatele.
Read the rest of this entry »

Výsledky soutěže “Kde jsou vaše Stínadla?”

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výsledky soutěže “Kde jsou vaše Stínadla?”

Kde jsou vaše Stínadla?Soutěž “Kde jsou vaše Stínadla?” pořádalo Sdružení přátel Jaroslava Foglara v rámci Roku s Rychlými šípy od ledna do září letošního roku. Vyhodnocení se dočkali všichni účastníci dnes přesně ve 13,13 hod. v Muzeu dětské kresby, kde byla rovněž otevřena výstava S RYCHLÝMI ŠÍPY DO STÍNADEL na níž jsou vítězné práce představeny. A jak celá soutěž dopadla?
Read the rest of this entry »

Při otevření výstavy budou vyhlášeni vítězové soutěže

Posted by: Krizmen in Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Při otevření výstavy budou vyhlášeni vítězové soutěže

Tisková zpráva:
Při otevření výstavy budou vyhlášeni vítězové soutěže
Výstava bude slavnostně otevřena v sobotu 1. listopadu 2003 mezi 13. a 14. hodinou, kdy budou také vyhlášeny výsledky stínadelské soutěže, předány čestné diplomy a ceny. Dále bude otevřena pro zájemce s výjimkou pondělí vždy od 13 do 18 hod. Školní třídy si mohou domluvit i dopolední návštěvu.

S Rychlými šípy do Stínadel

Posted by: Krizmen in Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem S Rychlými šípy do Stínadel

Tisková zpráva:
S Rychlými šípy do Stínadel
Ve dnech 1. – 9. listopadu 2003 pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara (SPJF) výstavu S RYCHLÝMI ŠÍPY DO STÍNADEL, která je hlavní akcí SPJF v roce, kdy si připomínáme 65. výročí vydání prvního příběhu kresleného seriálu se slavnou pěticí chlapců. Na výstavě budou představeny výtvarné, fotografické a další práce, které byly přihlášeny do soutěže SPJF “Kde jsou vaše Stínadla?” Současně budou vystaveny i další nesoutěžní kresby, dokumenty a předměty s tematikou Stínadel a Rychlých šípů.
Read the rest of this entry »

S Pavlem Čechem nad kresbami

Posted by: Krizmen in Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem S Pavlem Čechem nad kresbami

Brněnská čtvrť Komín zvláštně voněla, když jsme se sobotním soumrakem stoupali do výšin k ateliéru Pavla Čecha jednoho z členů hodnotící komise soutěže “Kde jsou Vaše Stínadla.” Vezli jsme s sebou soutěžní práce a současně dojednávali zapůjčení několika skvělých stínadelských obrazů. Hodnocení bylo skutečně těžké a výsledky se dozvíme, až je celá porota a organizátoři sjednotí a vyhlásí při otevření výstavy S Rychlými šípy do Stínadel (kde budou i vystaveny) v sobotu 1. listopadu 2003 v Muzeu dětské kresby v pražských Stínadlech.

Porota hodnotí

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla?, S Rychlými šípy do Stínadel Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Porota hodnotí

V těchto dnech porota vyhodnocuje zaslané a přinesené příspěvky. Práce budou vystaveny v Muzeu dětské kresby v Praze od 1. – 9. 11. 2003 na výstavě s názvem S RYCHLÝMI ŠÍPY DO STÍNADEL.

Muzeum dětské kresby, U Radnice 13, 110 00 PRAHA 1 – STARÉ MĚSTO, (vchod brankou, katovou uličkou, dvorem po schodišti vzhůru do 1. patra.

Blíží se uzávěrka soutěže

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla? Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Blíží se uzávěrka soutěže

Uzávěrka soutěže KDE JSOU VAŠE STÍNADLA? je 15. září 2003. Soutěžní práce zasílejte na kontaktní adresu pražské pobočky SPJF.

Uzávěrka soutěže “KDE JSOU VAŠE STÍNADLA?” byla posunuta

Posted by: Krizmen in Kde jsou vaše Stínadla? Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uzávěrka soutěže “KDE JSOU VAŠE STÍNADLA?” byla posunuta

Tisková zpráva: Vzhledem k pozdějšímu termínu zahájení výstavy S Rychlými šípy do Stínadel (1.-9. listopadu 2003 v Muzeu dětské kresby), než se předpokládalo, byla posunuta také uzávěrka literárně – výtvarné soutěže pro děti “KDE JSOU VAŠE STÍNADLA?” Na svoji tvůrčí činnost tak mají děti celé prázdniny, neboť do soutěže budou přijímány příspěvky až do 15. září 2003. Bližší informace a pravidla soutěže najdou zájemci na https://www.stinadla.cz.

Soutěž pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara – občanské sdružení, které vzniklo v roce 1990. Zabývá se činností s dětmi a mládeží s využitím výchovných metod Jaroslava Foglara (kluby a oddíly Bobří stopy) a současně sdružuje čtenáře a sběratele knih spisovatele Jaroslava Foglara.

Tomáš Hromádka
Tiskový mluvčí Sdružení přátel Jaroslava Foglara

Stínadla na teletextu

Posted by: STÍNADLA.cz in Kde jsou vaše Stínadla? Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Stínadla na teletextu

Teletext - StínadlaTeletext ČT na strance 605 přinesl v rubrice “pro děti a mládež” informaci o soutěži “Kde jsou vaše stínadla?” – najdete ZDE: http://platan.vc.cvut.cz/cgi-bin/httpttx/ct1/20030325/none/plain/100-1?page=605. Na teletextových stránkách TV NOVA…
Read the rest of this entry »