Večer světel 2009

Večer světelZvoní Dunivá Kateřina, probíháš průchodem, obruč cinká po kočičích hlavách, na klopách kolemjdoucích se objevují žluté špendlíky a na stínadelské uličky se snáší sněhové vločky. Blíží se Vánoce a v této hektické době nastává chvíle se zastavit a připomenout si, že uplynulo nejen dvacet let od obnovené premiéry seriálu Záhada hlavolamu a 71 let od vydání prvního kresleného příběhu Jaroslava Foglara a Jana Fischera – Rychlých šípů. Čas klubovního, foglarovského Večera světel.

Sraz je tradičně 17. prosince v Praze spojen s tajemným rituálem, promluvou a možná i nějakým tím překvapením – vždy u zadního vchodu kostela sv. Haštala (naproti Anežskému klášteru) v 17 hodin, svíčku nebo lampion s sebou.


Komentář ze dne: 14.11.2009 00:46:21
Autor: [Suncho Hagen] – Bořek (SunchoHagen/zavinac/seznam.cz)
Titulek:
Jen velmi nostalgicky a možná i trochu bolestně se poslouchá nebo čte o pradávných uličkách, pláccích a zákoutích, zbouraných při přestavbě Prahy, které, žel bohu, už nikdy nic nemůže nahradit. Dnes se velmi polemizuje s myšlenkou, jaká je to škoda a že k tomu nemělo dojít – škoda, že “trochu” pozdě.
Věčná škoda těch krásných Stínadelských zákoutí, plných té Faglarovsky známé tajuplné romantiky, plné mrazení, tajuplnosti a možností nespočtu všelijakých dobrodružství…
I dnešní nedávná ještě zákoutí se symboly Stínadel se mění v nově opravené, vesměs komerčně využívané ulice – není to dobře!
Kde zůstala mrazivá romantika toho, co jsme měli my – vyznavači knih o Stínadlech, tolik rádi? Pohřbena v necitelné modernizaci. Škoda, velká škoda!

Komentář ze dne: 15.12.2009 01:33:03
Autor: neregistrovaný – tyčka (/zavinac/)
Titulek: Měli by se asi rozeslat pozvánky
Měli by se asi rozeslat pozvánky, jinak hrozí že ta naše soukromá akce dopadne tak jako neslavně dopadala v předchozich letech, kdy rovněž žádné pozvánky nebyli rozesílany.

Komentář ze dne: 15.12.2009 07:25:20
Autor: neregistrovaný – mmetud (mmmetud/zavinac/centrum.cz)
Titulek: Ty Tyčko…
Tyčko,kdo to má v srdci,nepotřebuje
pozvánku.
A taky to komorní prostředí je spíš k dobru věci.

Komentář ze dne: 15.12.2009 17:51:28
Autor: neregistrovaný – (/zavinac/)
Titulek: Re: Ty Tyčko…
Taky tam bez pozvanek byli tak 4 lide a to i se mnou.
Diky reakci mam alespon jistotu, ze tam alespon nebudu sam.
Tycka

Komentář ze dne: 16.12.2009 23:08:51
Autor: neregistrovaný – Ája (/zavinac/)
Titulek: další tři
Počítejte zítra se třemi nováčky 🙂

Komentář ze dne: 18.12.2009 16:11:16
Autor: neregistrovaný – V3H
Titulek: VS a pozvánky
Na veřejný VS bude (doufám) v dalších letech pozvání na Bohouskovi.cz, Stinadla.cz a jinde. S posíláním SMS nebo zvláštního pozvánkového mailu bych nepočítal. Jinak je to u neveřejného – tam pozvání zveřejněno nebude, ale může být posíláno na e-maily připomenutí, nebo přímo pozvání. Může, ale nemusí. Pokud si někdo nepamatuje kdy je VS tak nevím zda tam vůbec má být – to neplatí u nováčků.