Třebíč: Foglarovský večer světel

Akce proběhla už 11. října 2003

Foglarovský večer světel
„Na památku prvního odporu Stínadelské mládeže proti staromódním názorům dospělých svítily pak každý rok ve výroční den v oknech všech hochů a děvčat lampióny. Tento zvyk dostal jméno: Večer světel…“ Tahle ukázka z knížky Jaroslava Foglara inspirovala členy občanského sdružení KADET k uspořádání dalšího ročníku Večera světel v Třebíči.

Pokud chcete na myšlenky Jaroslava Foglara podpořit, můžete přijít v sobotu 11. října od 19.00 do 21.00 hodin na schody před kinem Pasáž v Třebíči. Letošní akci organizuje občanské sdružení KADET ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Hrádek Třebíč a 43. oddílem Junáka.

„Večer světel proběhl na stejném místě již pětkrát. Na schodech před Pasáží hoří každoročně víc jak sto svíček“, informoval Roman Javorek, předseda pořádajícího sdružení. „Každý kdo si nepřinese svíčku vlastní, může si zakoupit na místě“, upřesnil Javorek. „Cena svíčky je vlastně dobrovolným příspěvkem na celou akci a není nijak stanovena“.

Letos poprvé budou příchozí vítat organizátoři v dobovém oblečení. Pokud budete mít štěstí, můžete potkat třeba Mirka Dušína, Rychlonožku nebo třeba Štětináče s nezbytnou krysou.

„Chceme jen připomenout, že děti a mládež jsou pořád zde a že nás zajímá jejich volný čas. Přijďte zapálit svíčku a vzpomenout na myšlenky Jaroslava Foglara,“ zve třebíčany na Večer světel Javorek.