Jak se dopravit na stínadelskou výstavu?

Výstava S RYCHLÝMI ŠÍPY DO STÍNADEL, kde budou vystaveny soutěžní i nesoutěžní práce s tematikou Stínadel, se koná v Muzeu děstské kresby, U Radnice 13, Praha
1 – Staré Město. Jak se do muzea nejlépe dostaneme? Pro mimopražské bude asi nejlepší

dojet metrem na stanici trasy “A” Staroměstská a vystoupit v KAPROVĚ ULICI (jiný východ stanice nemá). Po výstupu z metra se otočíme zády k Pražskému hradu a půjdeme směrem na Staroměstské náměstí. Ještě před ním je menší náměstíčko, nově pojmenované Nám. Franze Kafky. Zde na Nám. Franze Kafky zabočíme doprava a již jsme v ulici U Radnice a ještě z náměstí vidíme v ulici U Radnice VLEVO zákoutí s průchodem (zde již bude orientační cedule). Do tohoto průchodu vejdeme, jde o tzv. Katovskou uličku. Současně zavzpomínáme na Rychlé šípy, jak obdivovaly uzounké stínadelské uličky. Průchodem projdeme na dvoreček, kde možná již spatříme Rychlé šípy a odtud po schůdcích již vstoupíme do prastarých prostor středověkého domu, kde je umístěno Muzeum dětské
kresby.

Pražáci a další mohou dojet také metrem “A” na Staroměstskou nebo na Palachovo náměstí dojet autobusem 207, či tramvají (zastávka Staroměstská) 17,18. Odsud opět Kaprovou ulicí pěšky.

Další možnost příchodu do muzea je od Náměstí republiky (metro B) Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí (kolem kostela sv. Mikuláše), nám. Franze Kafky, odtud vlevo do ulice U Radnice 13.

Od pěší zóny Příkopy a Václavského náměstí – Železnou či Melantrichovou ulicí na Staroměstské náměstí. Zde se pokocháte Staroměstským orlojem, dáte se doleva kolem domu U Minuty podloubím na Malý rynek, budete se držet stále vpravo v podloubí, až přijdete přímo k vchodu do muzea (zde již bude orientační cedule).